CZY NEFRYT UJARZMI TURA?

Już w niedzielę Nefryt Jordanów Śląski wybiegnie po raz kolejny, by walczyć o ligowe punkty. Tym razem na nasz obiekt zawita drużyna TUR WROCŁAW, która jest jednym z dwóch beniaminków w naszej lidze. W poprzednim sezonie biało-czarno-pomarańczowy zwyciężyli w rozgrywkach klasy B grupy X, gdzie do ostatniej kolejki musieli walczyć o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. W obecnym sezonie podopieczni trenera Mateusza Mikowskiego w 9 spotkaniach uzbierali 6 punktów: 2 wygrane z Polonią Wrocław (3:2) i Polonią Jaksonów (3:1) oraz 7 porażek, choć należy przyznać, że Tur potrafił się postawić Polonii Jaszowice (2:4), Galakticos Solna (0:2) i LZS Osiek (4:8). Tur preferuje twardy styl gry oparty na sile fizycznej i walce. Według nas największym zagrożenie ze strony Tura to 21 letni pomocnik Michał Szewczyk, wychowanek Parasola Wrocław, który zazwyczaj występuje w linii pomocy, a na swoim koncie ma już 4 trafienia w tym sezonie.

W naszych szeregach panuje sportowa złość za stracone punkty w meczu z Bielanami, ale tak to już bywa, że nie zawsze lepszy zespół zgarnia pełną pulę. Na domiar złego kontuzji nabawili się Szymon Walów (stłuczenie kolana) i Patryk Tapka (stłuczenie barku). O ile występ naszego młodzieżowca jest możliwy to dla Tapczana, ta runda chyba się już skończyła, a szkoda, bo trzeba przyznać, że jego wejścia z ławki za każdym razem ożywiały nasze poczynania ofensywne. Na stałe do kadry seniorskiej został włączony Filip Mazurek, który zbiera bardzo dobre recenzje za swoje występy. Nasz blok defensywny, również będzie wzmocniony powrotem po pauzie za żółte kartki Sylwka Filasa.

Dla obu zespołów będzie to spotkanie za przysłowiowe 6 punktów, więc emocji nie powinno zabraknąć. Mecz poprowadzą jako sędziowie: Stawicki Paweł (główny) oraz Tomczyk Wojciech i Krysiak Mariusz (asystenci). Już teraz zapraszamy na to spotkanie:

Nefryt Jordanów Śląski – Tur Wrocław

Niedziela 4/11/2018 Godzina 11:00 Boisko w Jordanowie Śląskim

Zapowiedź pozostałych spotkań XI kolejki gier:

POLONIA WROCŁAW – AMBROZJA BOGDASZOWICE

Nie minę się z prawdą, że to zespoły, które tej rundy nie będą wspominać zbyt dobrze. Obie drużyny grają chimerycznie… Potrafią pokonać mocnego przeciwnika bez większych problemów, by kilka dni później zagrać bardzo słabo i stracić punkty ze słabszym rywalem. Nieco więcej oczek uzbierała Ambrozja i to ona jest według nas faworytem pojedynku, a przemawiają za tym dwa mocne argumenty:

1) To seria 5 wyjazdowych zwycięstw Ambrozji.

2) Świetna dyspozycja w końcówce rundy Jarosława Matkowskiego.

Według naszej opinii podopieczni trenera Dariusza Michaliszyna nie będą w stanie zatrzymać „Bako” i spółki, co da umocnienie 3 pozycji w tabeli przez podopiecznych trenera Tomasza Augusta.

Nasz Typ: 2

LZS OSIEK – POLONIA JASZOWICE

Jeszcze tydzień temu faworytem, byłby zespół z Gminy Kostomłoty, jednak ostatnia porażka z czerwoną latarnią ligi – Polonią Jaksonów (2:3), mocno nadszarpnęła wiarę w drużynę z Osieku. LZS gra piłkę przewidywalną, długie zagrania w kierunku szybkich napastników na tak zwany bałagan, z którego często coś można wyszarpać… Tyle, że na Jaszowice może to nie wystarczyć, bo to zespół doświadczony. Blok defensywny pod dowództwem Piotra Żuka powinien spokojnie uporać się z atakami Osieku. Z kolei Piotr Jasiński i Radosław Karasek spokojnie rozmontuję defensywę gospodarzy.

Nasz typ: 2

ORZEŁ SADOWICE – POLONIA JAKSONÓW

W ostatniej kolejce Polonia Jaksonów odniosła historyczne, pierwsze zwycięstwo na poziomie A klasy, wygrywając na własnym terenie 3:2 z Osiekiem, tym razem podopieczni trenera Adriana Miedzińskiego, będą mieli poprzeczkę zawieszoną zdecydowanie wyżej, bo Orzeł Sadowice to jedna z mocniejszych ekip w naszej lidze, choć na swoim terenie grają w kratkę (1 wygrana, 2 remisy, 1 porażka). Wydaje nam się, że w pojedynku snajperów Reszka – Kupczyński, góra będzie grający trener Sadowic.

SPARTA WROCŁAW – POLONIA BIELANY

Mecz drużyn, które będą walczyć o utrzymanie do końca sezonu zapowiada się bardzo ciekawie. Niby Polonia ma już 11 punktów, a Sparta zamyka tabelę z 1 oczkiem, to mecz może być wyrównanym widowiskiem… Polonia w tym spotkaniu wystąpi bez dwóch żądeł Michała Ośki i Filipa Wrońskiego (obaj wykluczeni za kartki), co daje większą szansę na premierowe zwycięstwo dla ostatniej w tabeli Sparty. Według naszej oceny Mateusz Łącz i Amadeusz Siwik znajdą sposób na defensywę drużyny z Bielan.

WKS WIERZBICE – SOKÓŁ SMOLEC

Wierzbicki „pociąg” ma szansę na odjechanie w tabeli wiceliderowi na 6 oczek (Galakticos Solna ma pauzę), co według nas zgodnie z rozkładem jazdy się stanie. Najmocniejsza personalnie ekipa w lidze w 9 spotkaniach zanotowała komplet wygranych strzelając 49 bramek, tracąc zaledwie 5. W najbliższych pojedynkach nie będzie mógł wystąpić Oleg Spirov (czerwona kartka za niesportowe zachowanie w Jaszowicach), jednak w kadrze teamu z gminy Kobierzyce spokojnie znajdziemy persony, które godnie zastąpią Olka w linii pomocy. Z całym szacunkiem dla Smolca, kwestią tego pojedynku nie jest to kto wygra, lecz ile bramek strzeli WKS. Dodatkowo stawiamy że najskuteczniejszy w naszej lidze Kamil Pirga powiększy swój dorobek strzelecki w tym spotkaniu.