MECZ NA PRZEŁAMANIE

W sobotę 17.07.2018 r. w Jordanowie Śląskim o godzinie 14:00 dojdzie do pojedynku Nefryt Jordanów Śląski kontra Polonia Jaszowice. Spotkania pomiędzy obiema drużynami zawsze należą do ciekawych i pełnych emocji, dlatego już teraz zapraszamy na to widowisko.

Jeszcze kilka sezonów temu, takie pojedynki miały miano hitu kolejki, natomiast w obecnych rozgrywkach, oba zespoły spisują się poniżej oczekiwań… Polonia Jaszowice ostatnie punkty zdobyła 29 września w pojedynku z Sokołem Smolec, gdy wygrała 2:1 od tamtej pory zanotowała 5 kolejnych porażek, co spowodowało spadek z pozycji lidera (po 4 kolejkach) na 8 pozycję w tabeli. Spadek Polonii z pewnością nie grozi, jednak z pewnością sternicy klubu oczekiwali troszeczkę lepszej pozycji w tabeli na półmetku rozgrywek. W ekipie z Jaszowic niekwestionowanym liderem jest Radosław Karasek, który jest największym zagrożeniem pod bramką rywali. Nienaganna technika użytkowa oraz dobre uderzenie z dystansu to jego największe atuty. W środku pola zobaczymy zapewne Radosława Jasińskiego, który pomimo 47 lat cały czas imponuje formą i dokładnością podań. W defensywie Krzysztof Lizak i Piotr Żuk to spokój i doświadczenie. Trzeba również pamiętać o Mateuszu Rusinie i Bartku Kucu, którzy jeszcze w poprzednim sezonie bronili barw bianco-verdi. Czeka nas naprawdę ciężki pojedynek z rywalem, którego potencjał personalny na pewno jest większy, aniżeli obecna pozycja w tabeli.

W naszej ekipie nastroje dość ponure 3 kolejne porażki z zespołami z dolnej części tabeli mocno skomplikowały naszą sytuację w tabeli. Powodów, które przyczyniły się do takiego obrazu jest co najmniej kilka:

1. Absencje zawodników w ostatnich pojedynkach: Artur Brzeźny, Albert Kaczor, Patryk Tapka to zawodnicy, od których trener śmiało może rozpoczynać ustalanie składu, jednak tylko wtedy gdy są obecni i w pełni zdrowi. Na ostanie spotkanie z Jaksonowem do końca drżeliśmy czy uzbieramy 11-stkę…
  2. W każdym z tych trzech ostatnich spotkań prowadziliśmy grę, oddawaliśmy więcej strzałów na bramkę i mimo strzelonych 6 bramek można mieć sporo pretensji do zawodników ofensywnych, że tych goli nie ma co najmniej 10
  3. Popełnialiśmy kardynalne błędy w defensywie co poskutkowało stratą, aż 9 gol z których co najmniej 6 można przypisać indywidualnym błędom naszych graczy.

Wszystkie te punkty, należy brać pod uwagę przy ocenie naszych szans w pojedynku z Polonią Jaszowice. Na nasze szczęście do kadry po absencjach powracają Albert Kaczor, Artur Brzeźny, Marek Antoń i Filip Mazurek, co da większe pole manewru trenerowi Małeckiemu. Trzeba przyznać, że na wtorkowej gierce wewnętrznej było widać sportową złość po przegranych i możemy zapewnić, że w spotkaniu z Polonią Jaszowice nie położymy się i nie oddamy łatwo punktów, które są nam bardzo potrzebne, gdyż w przypadku braku wygranej z Jaszowicami oraz zwycięstwie Jaksonowa nad Spartą… zimę spędzimy na miejscu spadkowym… Na afiszu meczowym do kibicowania zaprasza nie kto inny jak nasz playmaker – Artur Brzeźny. W dotychczasowych 10 spotkaniach ligowych 8 krotnie lepsi byli nasi rywale, raz górą był Nefryt oraz padł jeden remis. Statystyki przygniatają, ale są to tylko statystyki… Czy po raz pierwszy Nefrycianie zdobędą punkty na własnym terenie z Polonią Jaszowice???

Historia potyczek ligowych:

Sezon 2007/08

Polonia Jaszowice – Nefryt Jordanów Śląski 1:0

Nefryt Jordanów Śląski – Polonia Jaszowice 1:3 (M. Lisowski).

Sezon 2011/12

Nefryt Jordanów Śląski – Polonia Jaszowice 3:4 (3 x M. Lisowski)

Polonia Jaszowice – Nefryt Jordanów Śląski 1:2 (M. Czyż, J. Demski)

Sezon 2015/16