MECZ ZA 6 PKT! SPARTA WROCŁAW W JORDANOWIE

Już w najbliższą niedzielę seniorzy wybiegną na boisko, by walczyć o kolejne ligowe punkty. Naszym rywalem, będzie Indata Sparta Wrocław, zespół powstał w 2003 roku, a w oficjalnych rozgrywkach ligowych startuje od sezonu 2009/10. Obecny sezon jest drugim z rzędu, w którym Sparta Wrocław uczestniczy w rozgrywkach A klasowych. W poprzednim sezonie podopieczni trenera Andrzeja Gomołyska, jako beniaminek zajęli 10 miejsce w stawce 13 drużyn z 22 pkt, zdobytymi w 24 spotkaniach (grupa III A klasy). W obecnych rozgrywkach na 7 spotkań Sparta przegrała 6 dodając do tego 1 remis (3:3 z Osiekiem), daje jej to 12 miejsce z dorobkiem 1 pkt i bilansem bramkowym 7-27. Należy przyznać, że nikt nie spodziewał się tego, że nasz najbliższy rywal tak słabo wystartuje, bo pod względem organizacyjnym jest to z pewnością czołówka naszej ligi, a co najmniej 3 mecze obecnego sezonu zostały przegrane w dość nieszczęśliwych okolicznościach, a to może zamazywać rzeczywisty potencjał ekipy z Wrocławia.

Na kogo warto zwrócić uwagę w zespole Sparty? W ostatnich kolejkach odblokował się Mateusz Łącz, który 3 krotnie wpisał się na listę strzelców (2 gole z Osiekiem i 1 z Sadowicami). Wychowanek Stali Mielec, w przeszłości bronił barw m.in. Falko Rzeplin, będzie głównym utrapieniem dla naszej defensywy. W linii pomocy wyróżniającą postacią jest w niej Amadeusz Siwik, który potrafi dograć piłkę z mistrzowską precyzją.

W naszych szeregach po ostatnim, niespodziewanym zwycięstwie nad Ambrozją Bogdaszowice panuje świetna atmosfera, frekwencja na treningach jest przyzwoita, a po absencjach do zespołu powracają praktycznie wszyscy zawodnicy, co sprawia, ze trener Marcin Małecki, będzie miał spory ból głowy z ustaleniem I jedenastki z powodu szerokiej kadry. Najbliższe spotkanie, będzie pierwszym z tych, które są za przysłowiowe 6 pkt. Kolejny komplet oczek powinien pozwolić nam na przeskoczenie w górę tabeli, jak również ucieczkę od strefy spadkowej na 7 kroków. Nikt jednak nie ma zamiaru lekceważyć naszego najbliższego rywala, bo w takich spotkaniach nikt nogi w walce o piłkę z pewnością nie odstawi. Musimy podejść do tego pojedynku z chłodnymi głowami i chęcią zwycięstwa od I minuty. W przeszłości nie mieliśmy okazji rywalizować ze Spartą Wrocław, będzie to premierowa konfrontacja, oby dla nas ze szczęśliwym zakończeniem.

Już dziś zapraszamy wszystkich sympatyków Biało Zielonych na to spotkanie:

NEFRYT JORDANÓW ŚLĄSKI – SPARTA WROCŁAW

NIEDZIELA 21.10.2018 GODZINA 11:00