LKS SUDETY KĄTKI NASZYM SPARINGPARTNEREM

W sobotę o godzinie 17:00 nasi seniorzy udadzą się na mecz sparingowy z LKS Sudety Kątki (gmina Marcinowice, powiat świdnicki). Pierwotnie mieliśmy rozegrać sparing z Koroną Pęcz, jednak drużynę spod Strzelina dopadła plaga kontuzji i gra została odwołana. Nasz najbliższy rywal obecnie występuje w wałbrzyskiej klasie B (grupa II) po 3 kolejkach z kompletem punktów zajmuje 3 lokatę w lidze (13 zespołów) i legitymuje się bilansem bramkowym 11:2. W ubiegłym sezonie Sudety występowały w B klasie w II grupie świdnickiej, kończąc ją na 9 pozycji w stawce 13 zespołów. Do tej pory nigdy nie mieliśmy okazji zmierzyć się z tym rywalem, dlatego nie wiemy czego się spodziewać. Ze statystyk obecnego sezonu, największe zagrożenie powinno być ze strony Wojciecha Ciuba, który w 3 ligowych spotkaniach 6 krotnie wpisywał się na listę strzelców i dodatkowo zanotował 2 podania otwierające. Jak zapowiedziała osoba związana z klubem, Sudety istnieją od dwóch lat, ale już teraz mają plany, aby zaatakować "bramy" do klasy A.

W naszym zespole absencję zapowiedzieli Artur Sieradzki i Jacek Szczęśniak. Z kolei nasi młodzi zawodnicy występujący w I zespole (Brzeźny, Wertelecki, Małek, Walów) powinni znaleźć się w kadrze juniorów, którzy tego dnia mają spotkanie ligowe z Młodzikiem Przeworno o godzinie 11:00 w Jordanowie Śląskim, choć tutaj będą pewnie jeszcze konsultacje trenerów Marka Mazura i Marcina Małeckiego, co do kształtu kadry na sobotnie spotkania. Reszta zawodników powinna być do dyspozycji naszego coacha.

Zbiórka na spotkanie pod halą godzina 15:30

Mecz rozpoczynamy o godzinie 17:00

Najlepszy dojazd do miejscowości Kątki jest poprzez trasę:

Świątniki – Będkowice – Sulistrowiczki – Tąpadła – Wiry – Kątki (odległość około 25 km)